Soutěž truhlářů

Dne 28. 11. 2018 pořádala naše škola Mistrovství České republiky oboru truhlář pro Olomoucký a Moravskoslezský kraj. Soutěže se zúčastnili dva zástupci Olomouckého kraje a třináct zástupců kraje Moravskoslezského. Také byli pozvání žáci naší družební školy z polské Ratiboře. Soutěžící měli za úkol vyrobit rámeček. Při jeho zhotovení měli použít různé spoje, např. přeplátování, čep a rozpor na jednostranný a oboustranný pokos, rybinový a rabínový spoj. Chlapci si vedli znamenitě, o umístění na prvních místech a o ceny v podobě aku vrtačky, okružní pily a přímočaré pily svedli tuhý boj. Dle stanoviska odborné poroty (Bc. Václav Hon – HON a. s, Malát Martin – BALNABET, Slanina René – SOU stavební Opava) se úkolu nejlépe zhostil soutěžící ze Střední školy technické a zemědělské z Nového Jičína a zajistil si tak postup do finálového kola, které se bude konat v Brně v rámci veletrhu nábytku MOBITEX 2019. Žák naší školy Dominik Skotnica obsadil krásné 4. místo. Další reprezentant našich truhlářů Dominik Válek se umístil na 8. místě. Děkujeme klukům za reprezentaci školy a přejeme hodně úspěch ve studiu i životě.