Škola

Přečtěte si více informací o naší škole.

Škola

Jste žák SOU stavební Opava nebo rodič?

Zde najdete všechny potřebné informace týkající se aktuálního školního roku.

sou-opava-logo-2Hlavní info

sou-opava-logo-2O naší škole

Střední odborné učiliště stavební Opava poskytuje teoretické a praktické vzdělání ve stavebních a řemeslných oborech. Historie odborného učiliště sahá až do roku 1949. V Moravskoslezském kraji tak patříme ke školám s nejdelší tradicí. 

Škola poskytuje studentům kvalitní a moderně vybavené zázemí pro výuku odborného výcviku ve všech nabízených oborech. Teoretická výuka probíhá v hlavní budově na ulici B. Němcové 22. V této budově se vyučuje také odborný výcvik oboru Zedník. Praktická výuka dřevařských oborů probíhá na ulici Jánská v budově postavené v roce 2003. Praktickou výuku oborů Elektrikář, Instalatér, Pokrývač, Klempíř a Mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení realizujeme v rekonstruovaném dílenském komplexu na ulici Kylešovská. Součástí školy je školní jídelna s denní kapacitou 400 uvařených jídel a domov mládeže s 90 lůžky, který slouží k ubytování studentů ze vzdálenějších lokalit. 

Vysokou kvalitu výuky dokládají četné úspěchy našich studentů v krajských i celorepublikových soutěžích a výborná uplatnitelnost našich absolventů na trhu práce. Věříme, že vašim dětem poskytneme nejlepší vzdělání ve stavebnictví a řemeslných oborech.

Skip to content