Ubytování

Domov mládeže nabízí možnost ubytování žákům středních odborných učilišť, středních škol, vyšších odborných škol a v případě volné kapacity i studentům vysokých škol. 

Ubytování

Pojďte bydlet do našeho domova mládeže!

sou-opava-logo-2Další info

sou-opava-logo-2Domov mládeže

Domov mládeže nabízí možnost ubytování žákům středních odborných učilišť, středních škol, vyšších odborných škol a v případě volné kapacity i studentům vysokých škol.
Je výhodně strategicky umístěn v blízkosti vlakového i autobusového nádraží, v klidné části Opavy, na ulici Boženy Němcové 22. Jedenáctipatrová budova je nepřehlédnutelná a naskýtá jedinečný výhled na široké okolí.
Prostory domova mládeže jsou částečně zrekonstruované a vybavené novým nábytkem. Ubytovací kapacita je 90 míst a poskytujeme ubytování v 1 – 3 lůžkových pokojích se společným sociálním zařízením v každém patře budovy. V přízemí domova mládeže je školní kuchyň s jídelnou, která zajišťuje celodenní stravování.
Ubytovaní žáci a studenti mají možnost využívat individuálně kuchyňky, které jsou vybavené lednicí, vařičem, varnou konvicí, mikrovlnnou troubou, toustovačem a základním nádobím.

Připojení k internetu je možné ve všech prostorách domova mládeže.

Součástí domova mládeže jsou studovny s počítačem a internetem, které slouží také jako kulturní místnosti vybavené knihami a plazmovými televizory. Variantou pro volný čas je využití hřiště sousedního areálu TJ Sokol, posilovny, herny stolního tenisu, elektronických šipek a stolního fotbálku. Vychovatelna zapůjčuje kopací a basketbalové míče, badminton, soft tenis, ogo disk a různé společenské hry.

Ceny pro ubytované žáky a studenty středních škol a vyšších odborných škol:

 • ubytování – 1 300,- Kč/měsíc
 • celodenní strava (snídaně, svačina, oběd, večeře) – 126,- Kč/den
 • ubytování a strava – 4 000,- Kč/měsíc

 
Ceny pro ubytované studenty jednoletých pomaturitních studií a studenty VŠ:

 • ubytování – 3 000,- Kč/měsíc

 
Ceny pro ubytované cizí zájemce:

 • Ubytování pro cizí zájemce poskytujeme pouze o hlavních prázdninách (červenec, srpen).
 • Cena 450,- Kč/ osoba a noc.
 • Ubytování je možno pouze pro skupiny nad 20 osob.
 • K ceně za ubytování bude případně připočten poplatek za ubytování ve výši 30,- Kč, dle obecně závazné Vyhlášky č.7/2022 statutárního města Opavy.

 
Způsob platby:

 • Úhrada bude provedena bezhotovostně na účet č. 1387929109/2700 trvalým příkazem na částku 4.000,- Kč (nebo 8.000 Kč), který bude hrazen vždy k 21. dni v měsíci.
 • Datum první platby bude 21. 8. na září a datum poslední platby bude 21. 5. na červen.
 • Upozorňujeme, že pokud nebude úhrada za ubytování a stravování připsána na našem účtu k poslednímu pracovnímu dni předešlého měsíce, není možné žáka či studenta v příštím měsíci ubytovat a poskytnout stravu.

 
Informace:

sou-opava-logo-2Další možnosti ubytování

Ubytování pro cizí zájemce poskytujeme pouze o hlavních prázdninách (červenec, srpen). 

Skip to content