Beseda s Danou Drábovou

Beseda s Danou Drábovou

Ve středu 27. 3. 2024 se uskutečnila v Aule VŠB v Ostravě beseda s jadernou fyzičkou paní Danou Drábovou, která je předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost na téma ,,Svět, Evropa a jaderná energetika“. Této besedy se zúčastnili také žáci naší školy. Konkrétně to byli žáci třetího ročníku oboru elektrikář. Na akci se dověděli mnohé informace o postavení výroby elektrické energie pomoci jádra k ostatním zdrojům výroby elektrické energie nejen u nás v ČR, ale i v Evropě a ostatních vyspělých zemích světa. Beseda napomohla našim žákům k lepší orientaci v problematice užitečnosti výroby elektrické energie pomocí jaderné reakce a jejím vlivu na energetickou soběstačnost naší země i v budoucnosti. Tuto akci spolupořádal mimo jiné také partner naší školy ,,Skupina ČEZ“.

drabova prednaska 1 | Střední odborné učiliště Stavební | Opava
IMG 20240327 120300168 MFNR COLLAGE | Střední odborné učiliště Stavební | Opava
Skip to content