Exkurze 4MO  – Praha

Exkurze 4MO  – Praha

Ve dnech 20. – 22. 9. 2022 se naše třída mechaniků a operátorů čtvrtého maturitního ročníku podívala do hlavního města Prahy. Po příjezdu jsme navštívili Valdštejnskou jízdárnu, kde jsme shlédli výstavu o Jiřím Muchovi, světoznámém secesním výtvarníkovi, a pak jsme se všichni vydali na Pražský hrad. Z Královské zahrady od Belvedéru jsme pokračovali na Letnou, kde jsme si prohlédli exponáty Technického muzea, které nás velmi zaujaly už i proto, že mnohé se týkaly našich oborů a zájmů.

Druhého dne pobytu jsme se vypravili na hrad Karlštejn. Počasí nám přálo, takže kromě návštěvy hradu jsme si užili i posezení v restauračních zahrádkách, kde jsme se občerstvili a poobědvali. Kolem řeky Berounky jsme se přesunuli na nádraží a vrátili jsme se do Prahy, abychom se stihli převléci na návštěvu Vinohradského divadla. Hra od Guy de Maupassanta Miláček se nám bude hodit i k maturitní zkoušce.

Poslední den jsme byli na komentované prohlídce majestátní budovy Státní opery a na Vyšehradě. Měli jsme i dostatek osobního volna. Exkurze do Prahy se nám velmi líbila a budeme na ni dlouho vzpomínat.

Žáci třídy 4MO

20220920 125522 COLLAGE | Střední odborné učiliště Stavební | Opava
Skip to content