Kurz první pomoci

Kurz první pomoci

Pro všechny žáky druhých ročníku připravila v úterý 30. 4. naše škola, ve spolupráci se společností Zdravotníci Opava, kurz první pomoci.

Tento kurz je srovnatelný s tím, který je určen pro dospělé a má za cíl naučit naše žáky správným a efektivním způsobům poskytnutí první pomoci. Díky modelovým situacím se učili správně reagovat a poskytnout první pomoc i ve stresových situacích. Ukázali si a prakticky vyzkoušeli, jak ošetřovat drobná poranění a zlomeniny, jak rozpoznat život ohrožující stavy, zastavit krvácení, resuscitovat a jak se zachovat při úrazech a jiných akutních stavech.

Rádi bychom, aby tímto školením žáci druhých ročníků procházeli pravidelně i v budoucnosti. Věříme, že pravidelné vzdělávání v oblasti první pomoci je nesmírně důležité. Nikdy nevíme, zda to nebudeme zrovna my, kdo bude potřebovat pomoc.

IMG 7625 COLLAGE | Střední odborné učiliště Stavební | Opava
Skip to content