Opavští instalatéři opět zvítězili

Opavští instalatéři opět zvítězili

30. ledna 2024 se zástupci naší školy zúčastnili soutěže odborné dovednosti žáků 3. ročníků oboru instalatér. Konkrétně šlo o porovnání znalostí a dovedností jednotlivců i družstev. Akci pořádal Cech topenářů a instalatérů České republiky z. s., Ministerstvo školství, mládeže
a tělovýchovy ČR a Střední škola polytechnická, Brno, Jílová, p. o.

Krajské kolo proběhlo na SŠ řemesel ve Frýdku-Místku, kterého se zúčastnili 16 soutěžících
z osmi škol z Moravskoslezského kraje.

Soutěž byla rozdělena na část teoretickou a praktickou. Teoretická část probíhala na počítačích a měla podobu testu. Soutěžící odpovídali na stovku otázek z oblasti IVK, VYT, BOZ. Praktická část zahrnovala: I. Montáž umyvadla, II. Montáž závěsného WC Laufen, III. Plasty FV plast, IV. Ocel, V. Měď, VI. Montáž celkové sestavy – plast, měď, kov a montáž nástěnné baterie na tuto sestavu.

Naši žáci s přehledem zvítězili nad všemi ostatními a odnesli si věcné ceny. První místo získal Jan Říman a druhé místo Václav Birtek. V celkovém hodnocení družstev neměli tito borci konkurenci a zajistili si postup do celostátního kola soutěže pořádané v Brně.

Děkujeme chlapcům za reprezentaci školy a za příkladný přístup k přípravě, která probíhala pod taktovkou zkušených odborníků teoretického a praktického vyučování.

IMG 8389 COLLAGE | Střední odborné učiliště Stavební | Opava
Skip to content