Máme top instalatéry

Máme top instalatéry

Dne19. 1. 2022 se naši žáci zúčastnili krajského kola soutěže „Učeň instalatér 2022“, pořádané Cechem topenářů a instalatérů ČR. Soutěž se konala ve Střední škole řemesel ve Frýdku Místku. V tomto kole soutěže mezi sebou změřily své znalosti a dovednosti 4 školy s 8 soutěžícími.
Celkem museli soutěžící zvládnout šest úkolů. V první části byl písemný test zaměřený na znalosti z IVK, technické zařízení budov a BOZP. Další části již byly praktického zaměření. Skládaly se z montáže a napojení umyvadla, montáže a kompletace závěsného WC a ze zhotovení části z plastového, měděného a ocelového potrubí. Vše dohromady mělo tvořit ucelený funkční výrobek. Odborná porota hodnotila přesnost, těsnost spojů, estetiku a funkčnost.

Naši žáci Dominik Mader a Rostislav Bělica ze třídy 3IP se svými individuálními výkony umístili na 1. a 4.  místě, celkově jako družstvo se stali vítězi soutěže.
Vítěz každého krajského kola soutěže postupuje do celostátního finále, které se bude konat na Brněnském výstavišti v rámci stavebního veletrhu. Z našich žáků tedy postupuje Dominik Mader, který bude jako jediný ve finálovém klání zastupovat Moravskoslezský kraj.

Za velmi dobrou reprezentaci naší školy oběma žákům děkujeme a držíme palce do dalších soutěží.

kol inst | Střední odborné učiliště Stavební | Opava

Skip to content