Třída 2MO objevuje Olomouc

Třída 2MO objevuje Olomouc

V polovině června se třída 2MO vydala na určitě nezapomenutelný školní výlet do krásného města Olomouce. A zažili tady toho za dva dny hodně. Hned po příjezdu je čekala týmová hra „Olomouc Quest“. Rozděleni do týmů vyrazili za dobrodružstvím do města. Úkolem bylo objevovat krásy Olomouce, zjistit co nejvíce zajímavostí, a to vše v co nejkratším čase. První tři týmy čekaly na konci sladké ceny.

Po týmové hře následovala podvečerní komentovaná prohlídka historické části města. Průvodkyně jim vyprávěla o významných událostech, památkách a legendách spojených s Olomoucí, s významnými budovami a stavbami.

Všichni se asi nejvíce těšili na jedinečnou příležitost strávit noc na kolejích Univerzity Palackého. Spali v pokojích, kde normálně bydlí studenti, a mohli se tak cítit jako budoucí vysokoškoláci. Někteří se dokonce pokusili o “noční studium” a zkoušeli se učit na zkoušky, které nikdy nepřijdou. 😄

V Pevnosti poznání si žáci další den vyzkoušeli interaktivní hry spojené s fyzikou, biologií a dalšími přírodními vědami. Největší hit bylo však extrahování vlastní DNA. Žáci se oblékli do laboratorních plášťů, použili mikropipety a sledovali, jak se jejich vlastní genetický materiál odděluje od buněk.

Unavení, ale spokojení odjížděli odpoledne domů.

IMG 8307 COLLAGE | Střední odborné učiliště Stavební | Opava
Skip to content